.

ابلاغ پروپوزال ثبت بیماری ها

ابلاغ پروپوزال ثبت بیماری ها

ابلاغ پروپوزال ثبت بیماری ها

سلام علیکم

با احترام، همانطور که مستحضرید ثبت بیماری یک سیستم سازمان یافته ای برای جمع آوری داده های بالینی است تا پیامدهای خاص یک بیماری خاص، شرایط و یا مواجهات را در یک جمعیت تعریف شده، ارزیابی کند و در خدمت اهداف علمی، بالینی یا سیاسی از پیش تعیین شده باشد. توصیف سیر طبیعی بیماری ها، تعیین اثربخشی بالینی یا هزینه اثربخشی محصولات و خدمات بهداشتی و درمانی، نظارت بر ایمنی یا آسیب و اندازه گیری کیفیت مراقبت، بخشی از اهداف برنامه ثبت می باشد.

برنامه ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت از سال 1401 در موضوعات اولویت دار حوزه علوم پزشکی و بهداشت استان (بیماری های سرطان، نوزادان نارس و سنگ شکن) در دستور کار قرار گرفت. این برنامه، وظیفه ساماندهی به نظام های ثبت موجود در دانشگاه و ایجاد بستر مناسب برای طراحی سامانه های ثبت نوین در حوزه سلامت به عنوان زیربنایی برای گسترش پژوهش های علوم پزشکی و سلامت را بر عهده دارد.

 متقاضیان راه اندازی نظام ثبت می توانند درخواست های خود را از طریق نامه رسمی به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه ارسال نمایند. سپس پروپوزال مربوطه پیوست شده (از طریق سایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در بخش ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت در دسترس می باشد) را به دقت تکمیل نموده و در سامانه پژوهشیار بارگذاری نمایند.

هم چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر از فرایند ارسال و تصویب برنامه ثبت می توانند با کارشناس این برنامه (سرکار خانم رهایی  2126) تماس حاصل نمایند.

  • کد خبر : 44674
لینک کوتاه خبر :
کلمات کلیدی
خانم تقی پور
خبرنگار

خانم تقی پور

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید *